Milwaukee Mi5166 je kompletan set džepnih testera za pH i EC koji se sastoji od pH51 pH testera i C66 EC testera. Set je kompletan set pH i EC džepnih testera. Set za pH i EC dolazi u veoma čvrstoj futroli od tvrde plastike.
Vaš Milwaukee PH51 pH merač i Milwaukee C66 EC merač uvek su vam na dohvat ruke i profesionalno smešteni zahvaljujući praktičnoj plastičnoj futroli za skladištenje. pH i EC merači su precizni instrumenti za merenje. Redovnim čišćenjem i zaštitom od prašine možete produžiti vek trajanja ovih merača.
pH Merač PH51
Milwaukee pH51 je vodootporan pH test uređaj sa ručnom kalibracijom na 2 tačke, tačnošću od ± 0.1 pH i opsegom od 0.0 do 14.0 pH.
Zahvaljujući “IP65 vodootpornoj kućištu i dvostrukom spoju (za pH) zamenjivom elektrodu, pH tester je pogodan i za zahtevne primene poput tretmana otpadnih voda i poljoprivrede. Modularni dizajn omogućava jednostavnu zamenu elektroda i baterija.
Vodootporni pH merač dolazi u kožnoj futroli zajedno sa rastvorom za kalibraciju, baterijama, uputstvom i odvijačem za kalibraciju.
Način primene za pH51 merač
1: Pre upotrebe merača skinite poklopac sa elektrode merača.
2: Uključite merač pritiskom na ON taster.
3: Uronite sondu merača do polovine u rastvor koji testirate. Lagano promešajte uzorak meračem i sačekajte da se vrednost na LCD ekranu stabilizuje.
4: Kada ste završili sa merenjem pritisnite OFF taster za gašenje merača.
5: Nakon upotrebe merača sondu očistite rastvorom za čišćenje pH i ORP elektrode i sondu merača čuvajte u rastvoru za čuvanje elektrode.
Postupak kalibracije za pH51 merač
Kako bi merenje bilo što tačnije potrebna je češća kalibracija merača. Kalibraciju takođe morate vršiti češće prilikom merenja ekstremno kiselih ili ekstremno baznih tečnosti. Kalibraciju merača možete vršiti na jednu ili na dve tačke, a vršite je na sledeći način:
1: Uključite merač na ON taster
2: Uronite sondu merača u kalibracioni rastvor pH7,01 i sačekajte da se stabilizuje očitana vrednost.
3: Pomoću malog šrafcigera lagano pomerajte zavrtanj dok merač ne prikaže vrednost rastvora (pH7,01).
4: Isperite elektrodu pod mlazom vode, a zatim je uronite u kalibracioni rastvor pH4,01
5: Sačekajte da se očitana vrednost stabilizuje, a zatim pomoću šrafcigera lagano pomerajte zavrtanj dok se očitena vrednost ne podudari sa vrednošću kalibracionog rastvora (pH4,01).
6: Isperite sondu pod mlazom vode i kalibracija je uspešno izvršena.
Korisni saveti za pH51 merač
1: Kako biste sondu merača čuvali kada ne koristite merač, potrebno je da je sonda konstantno u rastvoru za čuvanje elektrode. Ovo ćete najlakše postići tako što ćete u čep merača staviti parče tkanine ili vate i na njih nakapati par kapi rastvora za čuvanje.
2: Prilikom odlaganja merača postarajte se da merač stoji uspravno kako bi sonda uvek bila u kotaktu sa krpicom u čepu merača.
3: Redovno proveravajte da li je tkanina u poklopcu merača vlažna. Ukoliko nije, obavezno dodajte rastvor za čuvanje sonde.
4: Kalibraciju merača bitno je vršiti češće kako bi tačnost izmerenog rezultata bila preciznija.
EC Merač C66
Milwaukee C66 je IP65 vodootporan, vođeni EC tester posebno dizajniran za hidroponiku i poljoprivredna tržišta. EC merač sa automatskom kompenzacijom temperature i 1-punktnom ručnom kalibracijom ima opseg od 0.00 do 10.00 mS/cm.
C66 ima zamenjivu elektrodu i dolazi u kućištu sa kesicama za kalibracioni rastvor (M10031) i odvijačem za kalibraciju. Modularni dizajn omogućava jednostavnu zamenu elektroda i baterija.
Način primene za C66 MERAČ
1: Pre upotrebe merača skinite poklopac sa elektrode merača.
2: Uključite merač pritiskom na ON taster.
3: Uronite sondu merača do polovine u rastvor koji testirate. Lagano promešajte uzorak meračem i sačekajte da se vrednost na LCD ekranu stabilizuje.
4: Kada ste završili sa merenjem pritisnite OFF taster za gašenje merača.
5: Nakon upotrebe merača sondu očistite pod mlazom vode i obavezno vratite poklopac.
Postupak kalibracije za C66 MERAČ
1: Uključite merač na ON taster.
2: Uronite sondu merača u kalibracioni rastvor 1413 μS/cm i sačekajte da se stabilizuje očitana vrednost.
3: Pomoću malog šrafcigera lagano pomerajte zavrtanj dok merač ne prikaže vrednost rastvora (1413 μS/cm). Zavrtanj se nalazi pored baterija.
4: Isperite sondu pod mlazom vode i kalibracija je uspešno izvršena.
Korisni saveti za C66 MERAČ
1: Nije dovoljno da se merač samo ovlaš uroni u rastvor, a nije preporučljivo ni da se uroni previše. Optimalno je da merač bude uronjen do 3-4 cm dubine;
2: Nakon svakog merenja pažljivo očistiti sondu merača pod mlazom vode;
3: Prilikom kalibracije merača ne dozvoliti da se kalibracioni rastvor zaprlja.
SPECIFIKACIJE
Specifikacije: pH Merač PH51
Brend: Milwaukee;
Proizvod: Milwaukee PH51 vodootporni pH tester;
Opseg: 0.0 do 14.0 pH;
Rezolucija: 0.1 pH;
Tačnost: ± 0.1 pH;
EMC odstupanje: ± 0.1 pH;
Kalibracija: ručno, na 2 tačke putem potenciometara;
pH elektroda: MA73600 (zamenjiva);
Okolina: 0 do 50 °C maks. RH 100%;
Tip baterije: 3 x 1.5 V (uključeno);
Trajanje baterije: više od 1500 sati kontinuirane upotrebe;
Dimenzije: 165 x 30 x 30 mm;
Težina: 80 g.
Specifikacije: EC merač C66
Brend: Milwaukee;
Proizvod: Milwaukee PH51 vodootporni pH tester;
Opseg: 0.0 do 10.0 mS/cm;
Rezolucija: 0.01 mS/cm;
Tačnost: ± 2% na punom opsegu;
EMC odstupanje: ± 2% na punom opsegu;
Kompenzacija temperature: automatski od 5 do 50 °C, sa β = 2% / °C;
Kalibracija: ručno, na 1 tačku putem potenciometra;
pH elektroda: MA73076 (zamenjiva);
Okolina: -5 do 50 °C / 32 do 122 °F; maks. RH 100%;
Tip baterije: 3 x 1.5 V (uključeno);
Trajanje baterije: oko 250 sati kontinuirane upotrebe;
Dimenzije: 165 x 30 x 30 mm;
Težina: 80 g.
PAKOVANJE SADRŽI
1 x Milwaukee pH džepni tester PH51
Vodootporni pH merač sa merenjem temperature i automatskom kalibracijom. Jednostavan za korišćenje i isporučen sa uputstvom, kalibracionim rastvorom i baterijama.
1x Milwaukee EC džepni tester C66
Vodootporni EC/TDS/Temp merač u džepnom formatu sa automatskom kompenzacijom temperature, indikatorom baterije, automatskim isključivanjem i automatskom kalibracijom. Dolazi sa uputstvom, kalibracionim rastvorom i baterijama.
1x Kalibracioni rastvor pH 4.01 20ml.
1x Kalibracioni rastvor pH 7.01 20ml.
1x Kalibracioni rastvor EC 1413 20ml.
