Piranha je proizvod čijom se primenom u intenzivnoj biljnoj proizvodnji ostvaruju neverovatno dobri rezultati. Pojavu ovog preparata prethodilo je dugogodišnje istraživanje priznatih agronomskih stručnjaka, a nakon vrlo kratkog vremena korišćenja u praksi, Piranha se pokazala kao visoko efikasana za sve vrste biljnih kultura.
Benefiti primene Piranhe:
1: Uvećavanje mase korenovog sistema do 700% uz kvalitetnije razvijanje i formiranje korenovog sistema. Biljke koje imaju razvijeniji i jači korenov sistem otpornije su u kasnijoj vegetaciji.
2: Mikroorganizmi iz Piranhe razložiće teško rastvorljive materije (orgnasku materiju, đubriva, mrtve delove korena, itd.) iz supstrata i drastično će olakšati usvajanje i iskorišćavanje vode i hranljivih materija.
3: U svom sastavu uključuje 26 tipova korisnih mikroskopskih gljiva, uključujući 8 vrsta Trihodermi i 18 vrsta ektomikorizalnih i endomikorizalnih gljiva. Ove korisne gljivice ulaze u različite vidove “simbioze” sa biljkama nudeći ima zaštitu od naglih promena uslova sredine i patogena, uz omogućavanje boljeg usvajanja hranljivih materija i vode od strane korenovog sistema. Ne postoji niti jedan klasični stimulator koji poseduje ovoliku količinu korisnih gljivica. Upravo zbog ovakvog sastava (i gore pomenutih efekata) Piranha se svrstava u najvišu kategoriju mikrobioloških stimulatora za rast.
4: Piranha štiti biljku od različitih biljnih parazita i nematoda.
5: Folijarnom primenom zaštitite nadzemne delove biljke, a zalivanjem koren, od štetnih mikroorganizama.
6: Piranha štiti biljke od patogene gljivice Botrytis cinerea koja izaziva bolest sive truleži. Najčešće napada cvetove, plodove, koru i listove kod različitih biljaka (npr. kod citrusa, vinove loze i jagoda).
7: Piranha štiti biljke od patogene gljivice Rhizoctonia solani koja kod biljaka izaziva različita oboljenja uključujući: bolest travnjaka, poleganje rasada, pojavu crnih mrlja na krompiru, truljenja osnove kod žitarica, trulež šećerne repe, poprečnu trulež kod krastavaca, pepelnice pirinča i mnoga druga patogena stanja.
8: Piranha štiti biljeke od patogenih gljivica Fusariums sp. koje izazivaju fusarijumsko uvenuće odn. pojavu žutila po biljkama, zaostajanje i uginuće sadnica i starijih biljaka.
9: Svakako da Piranha štiti biljke od najrazličitih patogenih organizama kroz prevenciju buđanja i kompeticiju sa drugim mikroorganizmima.
10: Primenom Piranhe uzgajivači mogu računati na visoke i kvalitetne prinose svih biljnih vrsta.
11: Piranha predstavlja idelano rešenje za pripremu različitih supstrata pre njihove upotrebe, kao i za primenu u situacijama kada su biljke pod nekim vidom stresa.
Način primene
Piranha se može primenljivati na tri načina
1: Sipati do 2ml nerazblaženog proizvoda na sadno mesto, neposredo pre sejanja semena ili sadnje reznice.
2: Rastvoriti 2ml na jedan litar vode u prve dve nedelje vegetacije i u prve dve nedelje cvetanja.
3: Folijana primena 1ml na jedan litar vode svake druge ili treće nedelje.
Korisni saveti
1: Po rečima proizvođača najbolji efekat za koren biljke ostvariće kombinacija Piranhe i Voodoo Juice-a.
2: Pored toga što se kao osnovna primena ovog preparata smatra rastvaranje u vodi i zalivanje, korićenje ne razblaženog proizvoda prilikom sadnje ili presađivanja ostvariće najzavidnije rezultate.
3: Količinu ne restvorenog proizvoda možete prilagotiti veličini sadnice, ali ono što je jako bitno je da ne možete preterati jer je proizvod 100% organski.
4: Piranha se može koristiti i u stresnim situacijama do samog kraja faze cvetanja/sazrevanja.
5: Iako proizvođač Advanced Nutrients garantuje kompatibilnost svojih mikrobioloških stimulatora za koren sa SensiZym-om, ne preporučuje se kombinovanje sa enzimskim proizvodima druih proizvođača.
6: Kiseline za korekciju pH vrednosti štetno deluju na razvoj korisnih gljiva pa iz tog razloga savetuje dodatna opreznost prilikom doziranja ili korišćenje nutrijenata iz “pH Perfect” kategorije.
Aktivni sastojci
Glomus aggregatum – 78 prop/mL
Glomus intraradices – 78 prop/mL
Glomus mosseae – 78 prop/mL
Pseudomonas chlororaphis – 25000 cfu/mL
Pseudomonas putida – 100000 cfu/mL
Rhizopogon amylopogon – 116 prop/mL
Rhizopogon fulvigleba – 127 prop/mL
Rhizopogon villosulus – 118 prop/mL
Trichoderma harzianum – 50000000 cfu/mL
Trichoderma kongii – 2500000 cfu/mL
Trichoderma viride – 3000000 cfu/mL